Cywilizacja nasza oparta jest na własności osobistej, zwłaszcza na pełnej własności ziemskiej.
Gdyby który z narodów europejskich wyzbył się ziemi, przestałby należeć do cywilizacji zachodnio-europejskiej. Nasza cywilizacja i pod tym względem jest chrześcijańsko-klasyczną, że jak rzymska obstaje przy własności – KLASYCZNĄ JEST WŁASNOŚĆ ZIEMSKA, W OGÓLE PEŁNA WŁASNOŚĆ NIERUCHOMOŚCI. Nas próbowano wyzuwać z ziemi nie raz jeden– pisał Feliks Koneczny. Wychodziły na polską własność ziemską zamachy ze strony kultury turańsko-słowiańskiej i bizantyńsko-niemieckiej, z Rosji i z Prus.
SYSTEMATYCZNIEJ brali się do rzeczy bizantyńcy BERLIŃSCY. Fryderyk II DEMOKRATĄ SIĘ ZROBIŁ, bo pozwalał nawet mieszczanom kupować ziemię, ale tylko od POLAKÓW; kazał też wykupywać dobra dla SKARBU PAŃSTWOWEGO od szlachty, ale tylko od POLSKIEJ.
Szanowni Państwo!


