Piknik 2010

Spotkanie z literatem

 

Zarząd Oddziału TMLiKPW zorganizował zebranie otwarte  w dniu 12.12.2011 r. o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie -Koźlu połączone ze spotkaniem autorskim ze Stanisławem Srokowskim zgodnie z niżej zamieszczonym plakatem.

literat_10_01

literat_10_02Prezes Witold Listowski otworzył zebranie witając przybyłych uczestników i przedstawił autora książki pt. „Ślepcy idą do nieba” – pana Stanisława Srokowskiego.

literat_10_03

literat_10_04

literat_10_05Nasze panie członkinie zarządu spełniają rolę łowców autografów i dedykacji na zakupionych książkach.

literat_10_06 Autor chętnie podpisuje swoje książki.
literat_10_07

literat_10_08Spotkanie autorskie w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć, było wspaniałą lekcją prawdziwej historii. Z żalem należy stwierdzić, że na tym spotkaniu zabrakło naszej młodzieży. Od kogo ma się ona dowiedzieć tragicznej prawdy o której przemilczano przez okres wiele dziesiątków lat za czasów PRL-u. O wywózkach na Syberię, czy do Kazachstanu nie wolno było mówić, bo za to groziło więzienie, tym bardziej o rzeziach dokonanych na Wołyniu i Kresach przez bandy OUN – UPA. Dzięki rewolucji dokonanej w Polsce przez Solidarność, możemy mówić o wszystkim prawdę i oczyszczać naszą historię z zakłamania. Ten obowiązek ciąży na nas – czyli na świadkach tamtych wydarzeń. Takie autorskie spotkania spełniają właśnie rolę wychowawczą, odsłaniając prawdę historyczną.