Czy federacja ma służyć zatuszowaniu przejęcia polskiego dziedzictwa gromadzonego wiekami przez Polaków w województwach Rzeczypospolitej Polskiej, lwowskim, stanisławowskim, tarnopolskim, wołyńskim, poleskim
oraz umożliwienie przejęcia własności państwa i narodu w obecnych granicach Polski ?
To było zagrabienie urodzajnej ziemi, której właścicielami i gospodarzami byli Polacy od wieków, na tej prywatnej i państwowej własności powtórnie wzbogacili się współcześni ( nie wszyscy) Ukraińcy i ich oligarchowie, sprzedając ją zagranicznym korporacjom na latyfundia.
Czy celem federacji ma być zatuszowanie tego procederu w Polsce? Kto będzie beneficjentem ?