Komunizm jest konsekwentny, wiedzący czego chce, kroczący bezwzględnym pochodem do swoich absurdów.

1 czerwca 2023

Czy siewcami ruskiej propagandy są Ukraińcy,  uchodźcy w wieku poborowym, a nawet wczesno poborowym, którzy nie chcą walczyć za Ukrainę i zadomowili się na stałe w Warszawie i innych dużych ośrodkach, inwestując w mieszkania i interesy, relaksując się  np. w zdrojowych kawiarniach Konstancina, ukształtowani od wieków w cywilizacji bizantyjskiej i turańskiej?

A za takiego siewcę uznał Paweł Bobołowicz w Poranku Wnet Polaka, redaktora Pawła Lisickiego, który odniósł się do prześcigania się ze Stanami Zjednoczonymi w zaangażowanie Polaków w wojnę ukraińsko rosyjską .

Prezentując współczesną strategię rewolucji komunistycznej wymienił Stanisław Michalkiewicz zdobycie panowania nad językiem mówionym, słowem wytrychem jest też ruski agent czy siewca ruskiej propagandy stosowane również wobec tych, który bronią interesu narodu polskiego. Masowe duraczenie przynosi znakomite rezultaty  dzięki piekielnej triadzie: państwowy monopol edukacyjny, media i przemysł rozrywkowy i nie wymaga na razie zastosowania przygotowanych narzędzi terroru (ustawy o mowie nienawiści grożącej karami za wolność wypowiedzi itp.). (Stanisław Michalkiewicz)

Feliks Koneczny jprawie 100 lat temu (1930)  pisał o tym w artykule Rozmnażanie bolszewizmu:

Z badań historycznych wyniosłem niezłomne przekonanie, że nigdy nie powiedzie się sprawa, która byłaby propagowana wyłącznie przez ludzi złych. Złość „mniejszości międzynarodowej’’, zwrócona od samego początku przeciwko Polsce i wszystkie przekupstwa i żołdy bolszewickie nie zdołałyby same własnymi siłami nic zrobić, gdyż źli sami nigdy niczego nie wytworzą.

Słusznie twierdził znakomity Kalinka, że jeden poczciwy głupiec więcej wyrządzi złego państwu i społeczeństwu niż setka łajdaków… zło pozbawione jest mocy twórczej, a posiadają wszelka zacność, poczciwość, choćby… pozbawiona darów Ducha Świętego. Źli nie obejdą się tedy bez poparcie dobrych, lecz… głupich.

Ci poplecznicy poczciwi zła służą mu przede wszystkim do tego, żeby je otaczać opinią dobra i przemycać pomiędzy dobrych jako coś dobrego.

Systemów opartych li tylko na samym gwałcie w historii powszechnej jest w bród, ale każdy z nich dbał o to, by mu nie zabrakło mówców i pisarzy uznających go za wcieloną sprawiedliwość i potrzebę nieodzowną swego społeczeństwa. Zdzierstwa, bezprawie, terror, zbrodnie wszelkiego rodzaju każą uważać się za zrządzenia i zrządzenia  opatrznościowe. Ale gdyby temu nikt nie uwierzył ilość popleczników zła jakżeż byłaby nikła!

Kto piął się depcząc wszelką słuszność, ten chce potem, by zdeptana słuszność stanęła po jego stronie i nie uspokoi się, dopóki nie pojawią się wywody tej słuszności ułożone przez pochlebców zainteresowanych w pomyślności  bezprawia…nie zazna spokoju, dopóki i nie będzie mógł obwieszczać na wsze strony, że on działa właśnie w imię sprawiedliwości.

Miejmy w pamięci, że komunizm jest konsekwentny, wiedzący czego chce, kroczący bezwzględnym pochodem do swoich absurdów. Trudno potykać się z nim ludziom nie wiedzącym, czego właściwie chcą, czerpiących pomysły równocześnie aż z czterech cywilizacji. Skorośmy zachwiali cywilizacją własną, skoro urządzamy sobie mieszankę, w której nie ma niejasnego, a tylko o wszystkim wolno wątpić, nie dziwmy się, że coraz więcej osób tęskni za jakimś „pewnikiem” i bierze go skąd się da, skoro my żadnego pewnika masom nie dajemy. Jeżeli się jeszcze sferom rządzącym (tj. masonerii) powiedzie podkopać powagę Kościoła, możemy potomkom naszym pogratulować cywilizacji.., portsaidzkiej. Bolszewizm jest hasłem stanowczym i dlatego zyskuje zwolenników na tle walki z Kościołem i cywilizacją łacińską. Zwyciężą go tylko hasła stanowcze. (Feliks Koneczny)

Stanowczym siewcą propagandy antybolszewickiej w obronie Kościoła i interesu narodu polskiego jest od wielu lat redaktor naczelny DoRzeczy.

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)