Zaproszenie na obchody rzezi Wołyńskiej w Bielsku-Białej.

10 lipca 2023

W związku z 80. rocznicą Rzezi Wołyńskiej, serdecznie zapraszamy 11 lipca (wtorek) o godzinie 15:00, na konferencję prasową organizowaną przez Fundację Polskie Veto, Konfederację Korony Polskiej (partia Grzegorza Brauna), Niezależny Związek Zawodowy „Wolność i Godność” oraz grupę „Sławianie Południa”. Konferencja odbędzie się pod pomnikiem Polaków, ofiar Rzezi Wołyńskiej na Cmentarzu Wojskowym w Bielsku-Białej (ul. Saperów 24).

Podczas Konferencji zostanie zaprezentowane stanowisko partii Konfederacja Korony Polskiej wobec polityki historycznej i aktualnej rządu PiS oraz naszego wschodniego sąsiada. Oprócz tematu dotyczącego zakazywania przez rząd Ukrainy pochówku i ekshumacji członków naszych rodzin, przodków i rodaków pomordowanych przez Ukraińców na naszych ziemiach kresowych, poruszymy też kwestie nielegalnej imigracji, ukrainizacji Polski, rozdawnictwa rządu, socjalu oraz uprzywilejowania Ukraińców w Polsce kosztem polskich obywateli. Podczas, gdy Polska pomaga Ukrainie jak może, Ukraina stawia mordercom polskich dzieci pomniki i nadaje na ich cześć nazwy ulicom i placom w niegdyś i historycznie zawsze polskich miastach. Dość banderyzacji w polityce!

Oprócz konferencji prasowej, nasi przedstawiciele złożą kwiaty pod pomnikiem ofiar, odmówią krótką modlitwę i złożą w Urzędzie Miasta wniosek o nadanie jednemu z rond w Bielsku-Białej nazwy: „Polaków Pomordowanych w Rzezi Wołyńskiej”.

Gościem honorowym będzie 91-letnia Pani Zofia Lamers, świadek tamtych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy!

Jeśli boicie się Państwo przyjść na naszą konferencję albo napisać o niej w mediach, to znaczy, że już stanęliście po niewłaściwej stronie historii…

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)