10 lipca 2023
W dniu 11 lipca 2023 r. obchodzimy 80. rocznicę ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. Z tej okazji zapraszamy na konferencję popularnonaukową poświęconą uczczeniu pamięci ofiar ukraińskiego ludobójstwa na polskich Kresach w latach 1939-1947. Konferencja odbędzie się 11 lipca 2023 r. o godz. 18:00 w budynku kolejki wąskotorowej przy Pl. Staszica 2a we Wrocławiu. Tematem konferencji będą: “PRZYCZYNY UKRAIŃSKICH ZBRODNI LUDOBÓJCZYCH NA KRESACH”. Zostanie przypomniana chronologia tragicznych wydarzeń, pamiętając, że akcje ludobójcze na Polakach zaczęły się już 17 września 1939 r. w woj. tarnopolskim, a w ośmiu następnych latach objęły siedem województw i doprowadziły do śmierci ponad 200 tys. Polaków, a także wielu Żydów, Ormian, Cyganów, Czechów oraz samych Ukraińców, którzy sprzeciwiali się OUN i UPA. Konferencję poprowadzi pisarz i świadek historii Stanisław Srokowski. Będzie możliwość nabycia książek. Wstęp bezpłatny.
Po konferencji, o godz. 20:00, z Pl. Strzeleckiego wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie ulicami Wrocławia pod Pomnik Pomordowanych na Kresach przy ul. Frycza-Modrzewskiego, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów. Prosimy o przynoszenie flag wyłącznie biało-czerwonych.

Organizatorami wydarzenia są: Narodowe Forum Kresowe, Stowarzyszenie Pobudka, Młodzież Wszechpolska, Akademia Patriotów oraz lokalni działacze społeczni.
11 lipca 2023
Konferencja: PRZYCZYNY UKRAIŃSKICH ZBRODNI LUDOBÓJCZYCH NA KRESACH
godz. 18:00-20:00
Pl. Staszica 2a, Wrocław
(budynek dawnej kolejki wąskotorowej)
MARSZ PAMIĘCI
godz. 20:00
od Placu Strzeleckiego – do ul. Frycza-Modrzewskiego
ZAPRASZAMY!

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)