3 lipca 2023

Szanowni Państwo!
Jednym z pierwszych twórców kanałów na BanBye, który zdecydował się korzystać z możliwości mówienia prawdy bez cenzury na platformie, jest Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”. Stowarzyszenie stawia na dialog i edukację poprzez między innymi cykl debat, w których udział biorą politycy, publicyści, eksperci, a także świadkowie historii. Celem tej inicjatywy jest dyskusja na ważne dla Polaków tematy, zwłaszcza dotyczące polityki historycznej oraz interesu narodowego.
Materiały publikowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć” idealnie wpisują się w misję platformy BanBye, promując wartościowe, edukacyjne treści i angażując widzów w ważne dla Polski dyskusje.
Zachęcamy do wsparcia platformy BanBye, w której twórcy kanałów (m.in. tacy jak Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”) mają szansę dotrzeć z ważnymi tematami do szerszego grona odbiorców.

Miło nam ogłosić, że platforma BanBye objęła patronatem medialnym konferencję „WOŁYŃ BEZ MITÓW” z okazji 80. rocznicy kulminacji ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i innych obywatelach II RP. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek, 11 lipca o godz. 18:00 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. W programie wystąpienia i debata z udziałem świadków ludobójstwa, wybitnych historyków i znanych publicystów.
Konferencja jest połączona z premierą książki noszącej podobny tytuł: „WOŁYŃ BEZ MITÓW. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”. To cykl wywiadów-rzek przeprowadzonych przez Pawła Zdziarskiego, którego rozmówcy będą jednocześnie prelegentami podczas wspomnianej konferencji.
Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku: https://facebook.com/events/s/wo%C5%82yn-bez-mitow-konferencja-w-/261649263133237/
W publikacji znajdziemy świadectwa ocalałych z ludobójstwa: Stanisława Srokowskiego, Edwarda Bienia, Henryka Jakubickiego i Czesława Filipowskiego. Nie zabraknie również rozmów z członkami Rodzin Kresowych i zasłużonymi działaczami: kapelanem Kresowian ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim oraz wiceprezesem SUOZUN dr Michałem Siekierką. W kolejnej części książki swoją cenną wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielą się eksperci – badacze ludobójstwa: Ewa Siemaszko i dr Leon Popek z IPN. Następne rozdziały to wywiady z wybitnymi historykami i politologami: Leszkiem Żebrowskim, dr Leszkiem Pietrzakiem, dr Krzysztofem Kawęckim oraz Ireneuszem Lisiakiem, którzy nakreślą tematykę ludobójstwa i Kresów Wschodnich w szerszym kontekście polityczno-historycznym. Książkę dopełnia spojrzenie mistrzów polskiej publicystyki: Witolda Gadowskiego, Pawła Lisickiego, Stanisława Michalkiewicza i Łukasza Warzechy.
Konferencja będzie również okazją do promocji naszej inicjatywy „Wołyń na Powązki”. Część dochodu z książki zostanie przeznaczona na budowę pomnika ofiar ludobójstwa na Kresach, który chcemy postawić na Powązkach Wojskowych w Warszawie w związku z 80. rocznicą „krwawej niedzieli”.
Wstęp na konferencję „WOŁYŃ BEZ MITÓW” jest wolny.
Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku: https://facebook.com/events/s/wo%C5%82yn-bez-mitow-konferencja-w-/261649263133237/
Serdecznie zapraszamy 11 lipca na godz. 18:00 do Warszawy, ul Foksal 3/5!
Z poważaniem,
Adam Zięcina
Prezes, Niezależne Polskie Media

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)