ZAPROSZENIE

12 listopada 2023
Szanowni Państwo!
Oddział Stołeczny TMLiKPW co roku organizuje w Warszawie Dni Lwowa i Kresów. W tym roku odbędą kolejne już 31 Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 
W imieniu Zarządu Oddziału Stołecznego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich mam zaszczyt zaprosić Państwo na uroczystości upamiętniające  105 rocznicę obrony Lwowa 1918 roku, które odbędą się 19 listopada 2023 o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy honorowej asyście Pułku Reprezentacyjnego  Wojska Polskiego.
Podczas uroczystości zostanie odczytany Apel Poległych, oraz złożenie wieńców do Grobu Nieznanego Żołnierza.
Po czym w Bazylice Świętego Krzyża zostanie odprawiona  Msza Św. w intencji poległych w obronie Lwowa 1918 roku o godzinie 13.00.
Zapraszamy również 27.11.2023 o godz 18.00 do Okęckiej Sali Widowiskowej na spektakl „Sąd Ostateczny. Rzecz o Karolinie Lanckorońskiej” w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, reżyserii Ewy Makomaskiej, według scenariusza Elżbiety LewakSpektakl oparty został na wspomnieniach wojennych słynnej polskiej arystokratki, historyczki i filantropki, która była świadkiem mordów na profesorach Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie.
Z wyrazami szacunku
Stanisława Stańczyk-Wojciechowicz
Wiceprezes O/S TMLiKPW

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)