Wołyń nie na Powązki?

Dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie nie widzi miejsca na upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na wojskowych Powązkach.

W lipcu br. informowaliśmy o uruchomieniu internetowej petycji do prezydenta Warszawy oraz ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o wydanie zezwolenia na budowę miejsca pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej na wojskowych Powązkach. Okazuje się, że zdaniem Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie nie ma miejsca na… żadne upamiętnienia na tym cmentarzu.

Portal PCh24.pl opublikował we wtorek treść listu od Dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie Danuty Kruk, który otrzymało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, które jest jednym z inicjatorów petycji.

Jak napisano w liście, „w obecnym stanie zagospodarowania Cmentarza Wojskowego nie jest możliwe zlokalizowanie na tym cmentarzu miejsca poświęconego pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej (ani innych upamiętnień) bez uszczerbku dla zasadniczej funkcji Cmentarza Wojskowego”, czyli dla chowania zmarłych… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)