Propagowanie banderyzmu w Polsce będzie legalne?

Na kanale naszego portalu pojawił się kolejny film. Tym razem redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z Tomaszem Rolą, Markiem Trojanem i Krzysztofem Janigą o odmowie wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu na kanale KresyTV. Tym razem redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z Tomaszem Rolą, Markiem Trojanem i Krzysztofem Janigą o odmowie wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Praga Północ.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ odmówiła wszczęcia sprawy przeciwko osobie propagującej banderowską symbolikę. Zdaniem prokuratora Macieja Młynarczyka, Rzeczpospolita nie może ścigać za propagowanie postaci Stepana Bandery, gdyż poza działalnością terrorystyczną zajmował się on również: „pracą organizacyjną, działalnością społeczną, w tym sportową, a także propagandą, również w zakresie dozwolonym przez prawo”. Propagowania symboliki OUN nie można ścigać, gdyż organizacja ta „nie spełnia wszystkich kryteriów” definicji faszyzmu i totalitaryzmu. W lutym 2018 roku prezydent Andrzej Duda zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zapisy ustawy o IPN umożliwiające penalizację kłamstwa wołyńskiego i propagowania banderyzmu w Polsce. W styczniu 2019 roku Trybunał przychylił się do zdania prezydenta… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)