Odpowiedź Pani Janiny Kalinowskiej na list przewodniczącego rady miasta Elbląga

Poniżej zamieszczam odpowiedź Pani Janiny Kalinowskiej, przewodniczącej Stowarzyszenia Upamiętniania Ofiar Ukraińskich Nacjonalistów z siedzibą w Zamościu, na list przewodniczącego rady miasta Elbląga – A. Czyżyka.

Pismo niezwykle asekuracyjne, zabezpieczające przed skutkami ryzykownych stwierdzeń, a zarazem zawierające usprawiedliwienie wystąpienia do Stowarzyszenia.

Pan przewodniczący raczył był zauważyć, że miasto Tarnopol i Elbląg realizują program dobrej partnerskiej współpracy, a mniemana współpraca nacechowana jest wzajemnym zrozumieniem w wielu kwestiach i polegała dotąd na budowaniu pozytywnych relacji z władzami Tarnopola. Cisną się pytania dotyczące tych deklaracji. Na czym mianowicie polega wymieniony program tej współpracy i zrozumienie? Czyżby budowanie pozytywnych stosunków polegało na zaproszeniu, na otwarcie ronda Tarnopol mera tego miasta Serhija Nadała? Zważywszy na fakt, że prezydent naszego miasta Pan Witold Wróblewski powołuje się przy nadawaniu nazw rond, na tzw. tradycję miast partnerskich Elbląga, powstaje pytanie, czy w Tarnopolu na zasadzie symetrii utworzono rondo Elbląg? Jednocześnie kompletnie lekceważy się Rondo Obrońców Birczy? Zastanawiający jest opór władz miasta przed umieszczeniem na tym rondzie flagi państwowej, a tym bardziej brak ich reakcji na niszczenie kolejnych flag ustawianych tam przez mieszkańców… – więcej w blogu kresywekrwi.blogspot.com

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)