Wybory parlamentarne na Litwie. Renata Cytacka ujawnia nieprawidłowości i oszustwa wyborcze

25 października 2020

Renata Cytacka, wiceszefowa Związku Polaków na Litwie i Radna Miasta Wilna, która kandydowała do litewskiego parlamentu, ujawniła wykryte przez siebie poważne przypadki naruszenia procesu wyborczego, a wręcz oszustw wyborczych.

Kilka dni temu, w poniedziałek 19 października, Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) zorganizowało konferencję prasową w litewskim parlamencie. Dotyczyła ona kolejnych, ujawnionych naruszeń procesu wyborczego podczas I tury wyborów parlamentarnych. W spotkaniu uczestniczyli poseł AWPL-ZChR i minister komunikacji Litwy, Jarosław Narkiewicz oraz Renata Cytacka, radna Wilna, która kandydowała do Sejmasu w jednomandatowym okręgu Ponary-Grzegorzewo.

Podczas konferencji prasowej Cytacka relacjonowała, że podczas przeliczania głosów z jej okręgu stwierdzono wyraźne naruszenia, najwięcej w Wace Trockiej. Podkreśliła, że niemal we wszystkich dzielnicach liczba oddanych głosów nie pokryła się z ogłoszonymi wynikami wyborów, przy czym okręg Ponary-Grzegorzewo wyróżnia się dużą liczbą nieważnych kart do głosowania… – więcej na kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)