Zmarł Ryszard Brzeziński

Ryszard Brzezińki urodził się 3.września 1945r. w Gliwicach. Tam spędził dzieciństwo, zdobył edukację i pracował w Polskich Odczynnikach Chemicznych. W początkowych latach 90-tych był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Lwowa w Gliwicach.. Ponieważ rodzice Jego byli ekspatriantami w Kresów Ryszard zainteresował się historią rodzinnego miasta Brzeżany i okolic.

Cała Jego działalność w Gliwicach i później na naszej ziemi poświęcona była Kresom , a szczególnie miastu Brzeżany. Pod koniec kal 70-tych kupił w miejscowości Pielgrzymów podupadający w ruinę pałac i postanowił tu zamieszkać na stałe.

Całe swoje życie poświęcił Kresom Wschodnim, gromadził u siebie w pałacu pamiątki z przedwojennych Brzeżan i okolic. Powstał potężny zbiór, który pozwolił na zorganizowanie kilku wystaw poświęconych pięknym pamiątkom z minionego okresu. Przesz ostatnie 30 lat w trakcie pobytu na ziemi głubczyckiej, był bardzo zaangażowanym Członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Głubczycach.

Żegnamy Cię Ryszardzie, spoczywaj w pokoju Kresowiaku , niech Ziemia pielgrzymowska będzie dla Ciebie przyjazna. Zostaniesz w naszej pamięci jako wspaniały i dobry kolega i wielki miłośnik Twojego rodzinnego kochanego miasta Brzeżany. Spoczywaj w pokoju !!!!!

Uroczystość pogrzebowa : czwartek 28.listopada br. Pielgrzymów godz.12:oo

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)