ZAPRASZAMY DO ORGANIZACJI ORAZ WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH 80-TEJ ROCZNICY LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW NA POLAKACH Z KRESÓW WSCHODNICH.

W kolejnych odsłonach będziemy ukazywali przygotowania do obchodów 80-tej rocznicy ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach z Kresów Wschodnich. Koordynatorem obchodów jest Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie.

Przypominamy, że w pierwszych dniach stycznia 2023r. zostało wystosowane zaproszenie do licznych osób, środowisk patriotycznych i organizacji społecznych (do pobrania dokument nr 1). 20 stycznia w Falentach został powołany Komitet Organizacyjny 80 Rocznicy Ludobójstwa Polaków na Kresach dokonanego przez Ukraińców (do pobrania dokument nr 2).

Prosimy o udostępnianie tych informacji. Wkrótce zamieścimy następne dokumenty oraz relacje z wydarzeń.

 

LIST DO BISKUPA POLOWEGO ANDRZEJA LECHOWICZA

I ODPOWIEDŹ JEGO EKSCELENCJI.

 

 

LIST DO DYREKTORA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE I ODPOWIEDŹ.

Pismo do Dowódcy Garnizonu Warszawa w związku z obchodami „Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej” – BRAK ODPOWIEDZI.

PISMO DO PREMIERA  – BRAK ODPOWIEDZI

Szczęść Boże!
W imieniu Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich przesyłam list  z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. – Witold Listowski

Tekst orędzia na 80 rocznicę Wydarzeń Wołyńskich – plik PDF do ściągnięcia.


#80krwawaniedziela