Drodzy Kresowiacy i Ich Potomkowie,
przesyłam jeden z dwóch numerów biuletynu, które Tato zdążył opracować w całości. Zawiozłam go do Gierałtowa (gm. Nowogrodziec) na tamtejsze Święto Kresowe, na którym Józef Wyspiański bywał co roku. Ponieważ burmistrz gminy zapowiedziała również okolicznościową wystawę podczas Dni Gminy Nowogrodziec, zobowiązałam się, że i numer 182 będzie na ten czas gotowy.
W komputerze Taty znalazłam także numer 183, opracowany częściowo i przyjdzie mi dokończyć go samej. Zwieńczeniem „Spotkań Świrzan” – pod koniec roku pewnie – będzie numer, który w całości chcę poświęcić sylwetce naszego Redaktora.
Jeśli zechcieliby się Państwo podzielić swoją oceną biuletynów lub wspomnieniami dotyczącymi kontaktów z Józefem Wyspiańskim – proszę przysłać. Myślę, że nie powinno i takich głosów zabraknąć w ostatniej publikacji.
Dziękuję, serdecznie pozdrawiam
Mirka Bożyńska