„Wołyń- historia, ludzie, zabytki”.

14 stycznia 2024
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Mój Tata i Ja oddajemy do sprzedaży publikację pod tytułem „Wołyń- historia, ludzie, zabytki”.

Książka była tworzona przez ponad 3 lata, składa się z dwóch tomów, łącznie ponad 1000 stron. Znajduje się w niej ponad 3000 ilustracji z okresów: od II połowy XIX wieku do 1939 roku. Jest w twardej, ozdobnej, szytej nićmi oprawie. Podzielono ją na dwie części:

I)  ogólną (tu znajdują się informacje o: historii, geografii, ludności, aspektach gospodarczych, kulturalnych, religijnych i wojskowych Wołynia)

II) szczegółową: jest to opis poszczególnych powiatów Wołynia w okresie II Rzeczypospolitej. W pierwszej kolejności opisane jest miasto powiatowe według schematu: informacje ogólne (położenie, lokalizacja urzędów, szczególne atrakcje), następnie opis historii miejscowości oraz w ostatniej kolejności opis najciekawszych zabytków.

Publikacja pełni rolę przewodnika po województwie wołyńskim dla turysty, który chciałby się przenieść w tę krainę do lat 30. XX wieku. Czytelnik znajdzie tu informacje o cenach w przejazdów, hoteli albo posiłków w restauracjach (hotele, restauracje i inne miejsca w tym urzędy państwowe oraz ich adresy zamieszczono według nazewnictwa obowiązującego w latach 30. XX wieku) np. hotel „Savoy” w Łucku (ul. 3-go Maja 26, 18 pokoi, 4–6 zł, telefon: 249).

Mówiąc krótko jest to skarbnica wiedzy o dawnym Wołyniu. Czytelnik będzie miał obraz regionu pod kątem administracyjnym, geograficznym i historycznym w minionym stuleciu.

Elegancka oprawa, ponad 1000 stron treści, ponad 3000 ilustracji, reklamy, mapy, wykresy i szkice z epoki. To wszystko tworzy bezcenny krajobraz czasów na Wołyniu już minionych. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż w rodzinne strony przodków lub możliwość zobaczenia tej krainy albo odwiedzenia Ziemi przodków i przyjaciół z minionej epoki.

Możliwość zakupu także przez Allegro: https://allegro.pl/oferta/wolyn-historia-ludzie-zabytki-15000487201?fbclid=IwAR1WdMPx9MK7mxyFmnJ0tiBzWVtzZfge9XhrGwyuBtXzW6QIg16lRukHo3U

Cena za całość to 380 zł. Więcej informacji dostępnych pod numerem: +48 571 506 957 lub adresem e-mail: polskiekresy@protonmail.com. Można kontaktować się także bezpośrednio ze mną (513-522-170). Poniżej wybrane strony publikacji.

Damian Jasiuk

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)