Nasz cyrk, nasze małpy i nasz problem.

17 stycznia 2024

Ukraińcy jak zwykle zdradzili, teraz znowu zdradzą. Był układ miński- już się raz Żelenski dogadywał z Francuzami i Niemcami. Wojna wybuchła – znowu ten sam błąd popełnia. Jego cyrk, jego małpy jego problem – mówił Marek Jakubiak w październiku 2023 o wojnie zbożowej.

W styczniu 2024 roku okazuje się, że to nasz cyrk, nasze małpy i nasz problem, gdy Donald Tusk i Adam Bodnar dokonali zamachu stanu odwołując państwo prawa, by  oddać suwerenność państwa polskiego i narodu tym, którym służą. Niestety, to my dokonujemy wyboru do rządu i samorządów przedstawicieli mniejszości narodowych, które od wieków współpracowały przeciw Rzeczypospolitej. Już w 1907 roku gdy byliśmy pod zaborami Feliks Koneczny ostrzegał przed sojuszem niemiecko rusińskim (ukraińskim) :

Jeżeli chcecie, żebyśmy byli w Austryi coraz słabsi i zmuszeni do tego, żeby okazywać coraz większą rezerwę wobec spraw słowiańskich, a coraz bardziej liczyć się z wpływami niemieckimi – popierajcież politykę ruską! Pamiętajcież jednak, że Rusini są sojusznikami i narzędziami Niemców i to prusofilskich !- (Świat Słowiański 1907 r.) Niestety, nie zezwolono  nam poznać doskonałych analiz Feliksa Konecznego (jak i Krzysztofa Karonia) byśmy czujnisi byli, niż nasi przodkowie :

Cały tekst tutaj. <— KLIK

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)