Domagam się kary.

14 stycznia 2024
Czy możemy wystąpić do nowego rządu (tzw. rządu) o ustawę  zabraniającą  zaprzeczania ludobójstwu na Polakach (Ormianach Żydach)  dokonanego przez Ukraińców? Może nawet w kontekście – nie załatwił tego poprzedni rząd zwracamy się do nowego (cynicznie ) ? W obliczu końca wojny i exodusu Ukraińców do Polski ja jako obywatel czuję się zagrożona dopóki nie wypowiedziana zostanie prawda …Kto może o to wystąpić? Kto może to poprzeć?
Ukraińcy grożą nam nie tylko za granicą ale i w Polsce unicestwieniem naszej historii- proszę przeczytać poniższe doniesienie. Zakaz zaprzeczania może ukrócić te niecne działania na uczelniach, w szkołach, mediach, kulturze.

Cytat:

Z tymże Hryciukiem  jest spotkanie, które zaaranżował dyr. Muzeum Piastów Sl w Brzegu w związku z organizowanym Noworocznym Spotkaniem Środowisk Kresowych planowanym na dzień 18 I, a przełożonym z uwagi na pogrzeb ś.p. Ks. Tadeusza na dzień 26 stycznia godz. 11:00.

W zaproszeniu czytamy:

Gościem specjalnym będzie prof. Grzegorz Hryciuk, współautor scenariusza wystawy stałej dla powstającego Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację  PRZESIEDLEŃCY. WIELKA EPOPEJA POLAKÓW (1944-1946) oraz efekty prac nad scenariuszem muzealnym.

…..znaczy się: Ukraińcy nie tylko będą nam pisać historię ale także kreować NASZE!!!!!!! Muzeum Kresów.

Wydawało mi się, że po decyzji muzeum lubelskiego o tym, że przygotowywana tam  ekspozycja  kresowa zamknie się  na roku 1939 – już nic gorszego nas spotkać nie może, a jednak….!

Koniec cytatu.

Przypominam, iż wymieniony wyżej Grzegorz Hryciuk jest autorem opinii głoszonej wszem i wobec:

Wśród ukraińskich historyków, poza stwierdzeniami, że była to wielka tragedia, można też się spotkać z określeniami takimi jak te mówiące o zbrodniczym charakterze tych działań lub czystce etnicznej. Strona ukraińska jednak nie przyjmuje określania tej zbrodni jako ludobójstwa.  Dominująca narracja, którą wyznacza Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej w osobie jego dyrektora Wołodymyra Wiatrowycza, opisuje te wydarzenia jako „drugą wojnę polsko-ukraińską” toczoną w latach 1942-1947.

Pozdrawiam
Bożena Ratter

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)