Dlaczego wzorem francuskiego rządu wydającego ustawę, która karze tych, co zaprzeczają ludobójstwu Ormian nie ma ustawy, która karze tych, co zaprzeczają ludobójstwu Polaków, Żydów, Ormian przez Ukraińców?

14 stycznia 2024

Wydawnictwo Literackie wydało książkę ukraińskiego historyka Grzegorza Hryciuka Przesiedleńcy Wielka epopeja Polaków 1944 -1946.

Jakie przesiedlenie? To było wypędzenie, wygnanie z prawowitej ojczyzny Polaków, których przodkowie żyli tam kilkaset lat i zagospodarowali te tereny, wzbogacili je i bronili ich przed barbarzyńcami ze wschodu. To była również ucieczka przed siekierą ludobójcy ukraińca, ucieczka w jednej koszuli. Dlaczego Grzegorz Hryciuk  z turańskiej cywilizacji pisze historię Polski a nie Polak ? Dlaczego wzorem francuskiego rządu wydającego ustawę, która karze tych, co zaprzeczają ludobójstwu Ormian w imperium osmańskim nie ma ustawy zabraniającej zaprzeczaniu  ludobójstwu Polaków, Żydów, Ormian przez Ukraińców? I to w wręcz szatańskiego, niezwykle okrutnego? Kto finansuje książkę Grzegorza Gryciuka? Kto się odniesie do jej treści?

https://www.youtube.com/watch?v=s2k5x796dqw

Opinia Grzegorz Gryciuka na temat ukraińskiego ludobójstwa z interii:

Prof. Grzegorz Hryciuk: Wśród ukraińskich historyków, poza stwierdzeniami, że była to wielka tragedia, można też się spotkać z określeniami takimi jak te mówiące o zbrodniczym charakterze tych działań lub czystce etnicznej. Strona ukraińska jednak nie przyjmuje określania tej zbrodni jako ludobójstwa.  Dominująca narracja, którą wyznacza Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej w osobie jego dyrektora Wołodymyra Wiatrowycza, opisuje te wydarzenia jako „drugą wojnę polsko-ukraińską” toczoną w latach 1942-1947.

 

Czytaj więcej na https://historia.interia.pl/aktualnosci/news-strona-ukrainska-nie-przyjmuje-okreslania-zbrodni-jako-ludob,nId,2604947#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)