Zbiórka na Fundusz 80. Rocznicy Pamięci Ofiar Wołynia 2023r.

3 marca 2023

Szanowni Państwo!
Rok 2023 – „Rokiem Pamięci Ludobójstwa Polaków na Wołyniu – 80 LAT” – z taką prośbą wystąpiłem do Marszałka i Samorządu Województwa Podkarpackiego o podjęcie powyższej uchwały,  podobnie jak do podjętej uchwały  o ogłoszeniu, że rok 2023 jest „Rokiem Pamięci Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”, zamordowanych przez Niemców. Przed Wołyniem była Huta Pieniacka, Korościatyn i wiele innych miejscowości na Kresach, a także na  Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie z rąk nacjonalistów z  OUN-UPA zostali zamordowani  nasi Rodacy, którzy nadal czekają na katolicki pogrzeb. W załączniku przesyłam  Apel o wsparcie finansowe uroczystości upamiętniających zamordowanych Polaków na Wołyniu i Kresach.

Dzisiaj tj. 1 marca 2023r otrzymałem wiadomość z IPN Rzeszów o przejęciu „HONOROWEGO PATRONATU” naszej uroczystości, jednak nie mogą udzielić dotacji na organizację uroczystości.
Pisanie próśb o wsparcie finansowe do Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Powiatu Przemyskiego uważam za bezcelowe, dlatego zwracam się do wszystkich, którzy uważają że z  Pamięcią  o ludobójstwie naszych Rodaków nie możemy czekać na zakończenie wojny na Ukrainie, ponieważ cały czas kwitnie banderyzm na Ukrainie, prawda jest zakłamywana, a Świadkowie ludobójstwa odchodzą.   Serdecznie proszę byśmy wspólnie sfinansowali  tegoroczne uroczystości  80. Rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu  i   79.Rocznicę Zagłady Huty Pieniackiej i Korościatyna – „Nie o Zemstę, lecz o Pamięć Wołają Ofiary”.
Każdy wpłacający podobnie jak w Akcji „Znicz na Cmentarz Obrońców Lwowa i polskie Groby na Kresach otrzyma podziękowanie e-mailem lub na FB na zakończenie zbiórki, chyba, że nie wyrazi zgody. Zaproszenie na uroczystość prześlę za kilka dni.
Z Kresowym pozdrowieniem,
Stanisław Szarzyński
Prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu im. Ks. Bronisława Mireckiego oraz Klubu Inteligencji Katolickiej

Zbiórka na Fundusz 80. Rocznicy Pamięci Ofiar Wołynia 2023r.

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)