Skandal!! XXIV TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH usuwają wydawnictwo CAPITAL za sprzedawanie książki o rzezi wołyńskiej.

26 listopada 2023

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że od dzisiaj nie znajdziecie nas na Katolickich Targach Książki w Lublinie, odbywających się w holu Collegium Jana Pawła II, na którym mieliśmy stoisko.

Dzisiaj rano zostaliśmy wyrzuceni z targów. Cały czas czekamy na podanie oficjalnej przyczyny. Nieoficjalnie przekazano nam, że powodem była ekspozycja książki „Wołyń bez mitów”. Decyzję przekazał nam Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, a kierownictwo wysłało dwóch „pomocników” , którzy mieli dopilnować, abyśmy niezwłocznie opuścili teren uczelni. W związku z tym musimy odwołać wizyty Leszka Żebrowskiego, Piotra Plebanijka, dr Ewę Kurek oraz dr Leszka Pietrzaka, którzy mieli być na naszym stoisku.

Od wielu lat uczestniczymy w targach książki, a z taką sytuacją spotkaliśmy się po raz pierwszy. Szczególnie oburzający jest fakt, że próba kneblowania ust nastąpiła na Uniwersytecie, z definicji mającym być forum wymiany i ścierania się myśli. To, że dochodzi do tego na uczelni mającej w nazwie „katolicki” i odwołujący się do spuścizny św. Jana Pawła II, jest wprost niewyobrażalne. Kryjącym się w cieniu władzom uczelni dedykujemy słowa jej patrona: „Nie lękajcie się”.

Ludobójstwo wołyńskie jest niezaprzeczalnym faktem, a jego skala i okrucieństwo do dzisiaj budzi przerażenie. Pamięć o ofiarach jest nie tylko obowiązkiem, jest koniecznością, choć by taka zbrodnia nigdy więcej się nie powtórzyła, a domaganie się chrześcijańskiego pochówku dla nie pogrzebanych jest na wskroś katolickie. Zamilczanie tego bolesnego tematu e imię fałszywie pojmowanej poprawności politycznej jest czymś gorszym niż błąd- jest podłością.

Jako zespól Kapitol deklarujmy, że nie ulegniemy tej nienawistnej kampanii wykluczania i dalej będziemy kontynuować naszą misję. Jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do pracy i tworzenia nowych projektów. Nadal będziemy współpracować ze Stowarzyszeniem Wspólnota i Pamięć, której to spólpracy owocem jest zakazana od dziś na KUL ksiązka „Wołyń bez mitów”.

 

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)