Polacy jako obywatele odpowiedzialni za losy państwa, muszą raz skończyć – i to jak najprędzej- z niedocenianiem grozy położenia.

9 grudnia 2023

Mamy do zanotowania fakt „ rozłamu” w sejmowym klubie ukraińskim, w skład którego wchodziły trzy grupy: „Undo” (nacjonaliści), „Selsojuz” (socjaliści agrarni, należący do drugiej międzynarodówki) i wybitnie komunizujący, jakkolwiek nie należący oficjalnie do III Międzynarodówki „Selrob„. Otóż grupa ,,Selrobu“ , do której należą posłowieCzuczmaj,  Podhirski, Makówka, Kozicki, Braiuń oraz senator Pasternak, nie mogąc zgodzić się na zasady polityki klubu ukraińskiego, zdaniem ich, zbyt ,,ugodowej“ względem rządu i społeczeństwa polskiego, wystąpiła z klubu ukraińskiego z zamierzeniem utworzenia osobnej frakcji – informuje Walka z bolszewizmem 1927 r. z.5.

Tak .. Na froncie wewnętrznym walka wre. Widzi się w walce naszą dzielną policję i agentów Moskwy.  A gdzie jest nasze społeczeństwo?!… Polska jako państwo, i wszyscy Polacy jako obywatele odpowiedzialni za losy państwa, muszą raz skończyć – i to jak najprędzej- z niedocenianiem grozy położenia. Organizacje komunistyczne w Polsce są całkowicie podporządkowane rozkazom Kominternu mieszczącego się w Moskwie. Komunizm w Polsce coraz bardziej rozszerza swą zbrodniczą, zgubną dla całego naszego państwa działalność. W Rosji niespełna 30 tysięcy komunistów wywołało krwawą rewolucję – a u nas? U nas w sercu Polski, w stolicy Rzeczypospolitej około 10-ciu tysięcy komunistów głosowało na swoją listę podczas wyborów do Rady Miejskiej. (Walka z bolszewizmem 1927 z.5).

CAŁY TEKST TUTAJ -> KLIK.

 

 

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)