Młodzież Wszechpolska apeluje o „powściągliwość” wobec Ukrainy

Organizacja narodowców uważa, że władze Polski wykazują się niewystarczającą asertywnością wobec Ukrainy i nadmiernie angażują się w jej interesie.

W oświadczeniu jakie Młodzież Wszechpolska opublikowała na swojej stronie internetowej, że kwestia napięć między Rosją a Ukrainą stała się „priorytetowym tematem” w polityce międzynarodowej. Zauważając, że o ile „dyplomaci światowych potęg militarnych na czele ze Stanami Zjednoczonymi zapowiadają dalsze wsparcie Republiki Ukrainy w konflikcie z Federacją Rosyjską” to „ostatnie wypowiedzi najwyższych czynników politycznych Rzeczpospolitej Polski są zbyt pochopne i zobowiązujące”.

W oświadczeniu wskazano bezpośredni powód, dla którego wszechpolacy zdecydowali się zająć stanowisko – „Na szczególną krytykę zasługuje dzisiejsza decyzja polskiego rządu, który przyjął wniosek ministra obrony narodowej o przekazanie Ukrainie najnowocześniejszego polskiego sprzętu, który do tej pory ze względu na swoje strategiczne znaczenie objęty był zakazem eksportu”… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)