Czy jest jeszcze miejsce na Polskę?

„Z systemu szkolnego w Polsce ubyło w ostatnich 15 latach około 1,5 miliona dzieci. Nie widzę więc problemu w tym, żebyśmy mogli zorganizować pomoc edukacyjną również dla dzieci ukraińskich uchodźców, jeśli dojdzie do konfliktu zbrojnego w tym kraju, choć mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie. W piątek analizowałem tę sytuację z Lubelskim Kuratorem Oświaty i z samorządowcami Zamojszczyzny” – powiedział w wywiadzie Minister Czarnek.

Zacna inicjatywa ale czy organizacja pomocy edukacyjnej uwzględni specyfikę  stosunku narodu ukraińskiego do polskiego i ochroni naród polski czyli dzieci przed ukraińską indoktrynacją? Zabrakło też wyjaśnienia, dlaczego ubywało i ubywa nam polskich dzieci.

W Muzeum Niepodległości z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia Kresowian Kędzierzyn-Koźle prezentowana była Mapa miejscowości II RP , w których Ukraińcy dokonali LUDOBÓJSTWA na narodzie polskim obejmująca województwa lwowskie, tarnopolskie, stanisławowskie, wołyńskie, lubelskie, poleskie, krakowskie . W tysiącach miejscowości polskie dzieci wbijano na sztachety, wyjmowano z rozcinanych łon matek, wrzucano do studzien. Miało to wpływ na demografię. Różnorodność metod zbrodni  ukraińskich również na dzieciach Lachów-Polaczków doczekała się obszernej monografii a imionami ukraińskich zbrodniarzy Bandery, Melnyka, Konowalca, o których jako o bohaterach uczą się ukraińskie dzieci w szkołach, nazywany jest prawie każdy obiekt na Ukrainie…– cały artykuł Bożeny Ratter

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)