Archiwum do dziejów literatury i oświaty w Polsce

Roland Reagan, aktor który został prezydentem, walkę z komunizmem uczynił swoim celem nadrzędnym. Zbrojone i szkolone z budżetu USA amerykańskie wojsko gotowe było do obrony kraju i walki z ZSRR. Czy tak uczynił prezydent Ukrainy po objęciu władzy w 2019 roku wykorzystując fortuny ukraińskich oligarchów, światowych potentatów finansowych  zainstalowanych na Ukrainie przez Georga Sorosa? Czy wykorzystał  bogatą diasporę kanadyjską, amerykańską, niemiecką itp. do uzbrojenia Ukrainy?

Polacy, którzy kilkadziesiąt lat temu zostali wypędzeni w jednej koszuli z ojczyzny, ze  swoich wielowiekowych domów, pozbawieni ciepłej, rodzinnej atmosfery uciekający polami, lasami, dla bezpieczeństwa  ciemną nocą jak zwierzyna przed pościgiem banderowców, proszeni są o zaangażowanie w geopolityczny konflikt możnych tego świata w sytuacji, gdy tysiące Ukraińców nie planują wracać na Ukrainę. POLACY JAK ZWYKLE OFIARNI spieszą z pomocą uchodźcom ale czy powinni poświęcać życie na froncie?

Czy przyjmujemy miliony uchodźców świadcząc im niezbędną pomoc (kosztem polskich obywateli) tylko DO CZASU ZAKOŃCZENIA KONFLIKTU, by wrócili zdrowi, silni i przystąpili do odbudowy zniszczeń tak jak Polacy po 5 latach wojny i okupacji? DLA KOGO WYGRANA BĘDZIE TA WOJNA?… – cały artykuł Bożeny Ratter

 

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)