„Żądamy od Ukrainy ekshumacji zamordowanych Polaków!” Podpisz petycję do Prezydenta RP i Premiera

Katarzyna Sokołowska z Fundacji „Wołyń Pamiętamy” zorganizowała zbiórkę podpisów pod petycją do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego. Domaga się ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

Treść petycji:
Żądamy od polskich władz należytej polityki w stosunku do Ukrainy, która wprowadziła zakaz ekshumacji Polaków zamordowanych przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1938-1947 r. Jest niedopuszczalnym, aby w obliczu zakłamywania historii przez stronę ukraińską, nieprzyznawania się do ludobójstwa na polskim narodzie, zakazania ekshumacji pomordowanych, polityki probanderowskiej, Polska podawała pomocną dłoń Ukrainie!

Nasi Rodacy od kilkudziesięciu lat nie mogą doczekać się katolickiego pochówku i należytego ich upamiętnienia, a wy plując na ich „groby” pomagacie w każdy możliwy sposób Ukraińcom! Temat ukraińskiego ludobójstwa na polskim narodzie jest całkowicie przez was pomijany, aby przypadkiem nie urazić ukraińskiej „wrażliwości”! Nie dość, że nie wprowadziliście tej historii do podręczników szkolnych, to sprowadziliście nam na głowy miliony Ukraińców, którym do głów wciska się kłamstwa o ich „bohaterach”, którzy tak naprawdę są LUDOBÓJCAMI Polaków!… – więcej w portalu wprawo.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)