Ukraińska buta! Dostali szału na widok plakatów o „ukraińskim ludobójstwie”. Piszą o „skandalicznych plakatach”, „posądzaniu o rzeź” i „prowokacji międzynarodowego konfliktu”

W 78. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali ponad 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, z inicjatywy Fundacji „Wołyń Pamiętamy” rozlepiono kilkanaście tysięcy plakatów informujących o ukraińskim sprawstwie ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947. W dobie kłamliwego przedstawiania ludobójstwa jako konfliktu polsko-ukraińskiego, a nawet – czego dopuszczają się ukraińskie władze – obarczania Polaków odpowiedzialnością za bestialskie zbrodnie, akcja doprowadziła Ukraińców do szału.

Na ukraińskim portalu InPoland zamieszczono artykuł informujący o akcji plakatowej Fundacji „Wołyń Pamiętamy”. Napisano, że w całej Polsce, na ulicach, przystankach, drzewach, filarach i bramach rozwieszono skandaliczne plakaty. Co znajduje się na plakatach? Garść podstawowych informacji: że w latach 1939-1947 Ukraińcy przeprowadzili ludobójstwo na narodzie polskim; że zbrodni dopuszczono się na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej; oraz, że dwuletnia Czesia Chrzanowska została zamordowana w łóżeczko przez ukraińskich ludobójców. Oto cały „skandal” – garść niepodważalnych faktów… – więcej w portalu wprawo.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)