Ukraina: złożono projekt ws. uroczystych, państwowych obchodów 80. rocznicy powstania UPA

Zgodnie z treścią projektu uchwały o świętowaniu w 2022 roku na poziomie państwowym 80. rocznicy powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii, ukraiński rząd miałby m.in. zadbać o miejsca pochówku upowców w Polsce. Projekt apeluje też o przywrócenie Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi tytułów Bohaterów Ukrainy.

W czwartek 1 lipca w ukraińskim parlamencie zarejestrowano projekt uchwały o świętowaniu w przyszłym roku 80. rocznicy założenia zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za ludobójstwo wołyńsko-małopolskie.

Na oficjalnej stronie Werchownej Rady pojawiła się karta projektu nr 5721. Poparło go 78 deputowanych, w tym szefowa partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko, Sofia Fedyna, Iryna Heraszczenko i Andrij Parubij (były przewodniczący parlamentu) z Europejskiej Solidarności, a także pierwszy wiceszef frakcji Sługa Narodu, Ołeksandr Korynenko oraz przedstawiciel prezydenta Ukrainy przy Sądzie Konstytucyjnym, Fedir (Fiodor) Wenisławśkij… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)