Ukraina: władze Chodorowa odmówiły przyznania pieniędzy na kościół, bo jest „polski”

Komitet wykonawczy rady miasta Chodorowa w obwodzie lwowskim na Ukrainie nie zgodził się na przyznanie pomocy finansowej miejscowej parafii rzymskokatolickiej. Przeciwko przyznaniu pieniędzy był mer Chodorowa Ołeh Kocowski, jako zarzut podnosząc „polskość” kościoła. Na tym samym posiedzeniu komitet wykonawczy przyznał pomoc finansową sześciu innym wspólnotom religijnym – wyłącznie greckokatolickim.

Skandaliczna decyzja zapadła na posiedzeniu komitetu wykonawczego rady miasta Chodorowa w dniu 7 maja br. Poinformowano o niej w ubiegłym tygodniu na facebookowych stronach rzymskokatolickiej parafii Wszystkich Świętych w Chodorowie i Stowarzyszenia Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu. Opisany przez nie przebieg posiedzenia potwierdza nagranie opublikowane na kanale rady miasta Chodorowa na YouTube.

Podczas posiedzenia 7 maja komitet wykonawczy rozpatrywał wnioski o przyznanie bezzwrotnej jednorazowej pomocy finansowej na remonty obiektów religijnych na terytorium chodorowskiej OTH – jednostki terytorialnej obejmującej Chodorów i sąsiednie wiejskie gminy… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)