Tragiczna sytuacja Polek z Chodorowa i Czerwonych Chatek na Ukrainie

Na Kresach żyje wielu naszych rodaków, których sytuacja materialna przedstawia się tragicznie. Należą do nich pani Aleksandra z Chodorowa i pani Feliksa z Czerwonych Chatek. Pomoc niesie im fundacja „Studio Wschód”, która na swoim kanale na YouTube przytoczyła ich historie.

Pozostali na terenie Ukrainy Polacy znajdują się często w ciężkiej sytuacji z racji zdrowia i wieku. Jednocześnie pozbawieni są jakiegokolwiek wsparcia ze strony instytucji rządowych – pomoc niosą im wolontariusze działający dzięki wsparciu ludzi dobrej woli.

Pani Aleksandra Kogut z Chodorowa przeżywa horror. Chora kobieta po doznanym udarze jest w połowie sparaliżowana i żyje zupełnie sama. Przez całe życie pracowała w służbie zdrowia. Obecnie jej emerytura o równowartości ok. 400 zł nie wystarcza nawet na zakup leków i żywności.

Niestety, ze względu na ograniczone możliwości finansowe organizacje kresowe nie są w stanie zapewnić kompleksowej opieki rodakom na wschodzie. Zbierane paczki i dary są zaledwie kroplą w morzu potrzeb… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)