„Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Historia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii”

Szanowni Państwo,
Polecamy Państwu wyjątkową książkę. Jest nią 2 tomowa praca Mieczysława Samborskiego; „Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Historia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii”, Wydawnictwo Polityka Polska, t. 1, ss. 562, tom 2, ss. 720, oprawa twarda, Warszawa 2018. Jest to dzieło fundamentalne, gdyż zebrało nie tylko dorobek historyczny dotychczas publikowany na ten temat w rozlicznych opracowaniach, lecz również opiera się na materiałach archiwalnych z Polski i Ukrainy nigdy dotąd nie publikowanych i nie będących w obiegu naukowym. Praca poprzez swą szczegółowość posiada wybitny walor poznawczy i naukowy, z uwagi na przeszło 3000 przypisów odwołujących się do zasobów archiwalnych. Oba tomy, liczące łącznie 1280 stron, to pasjonująca lektura. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Autor starał się bezskutecznie przez 2 lata o wydanie tej pracy w Instytucie Pamięci Narodowej. Gdy okazało się, że tak ważnej pracy nie chce podjąć się instytucja finansowana przez polskich podatników, Autor zdecydował się ją opublikować w niezależnym Wydawnictwie Polityki Polskiej.

Książkę można zamawiać w:

Wydawnictwie Polityki Polskiej, ul. Wiejska 18 lok. 18, 00-490 Warszawa, tel. 22/349 32 02, kom 601 272 323 mail; romuald.starosielec@politykapolska.eu

oraz w Studiu IOTA UNUM, Warszawa, tel. 693 445 238, mail; jasna@poligrafia.net.pl

Cena tomów 1-2 w twardej oprawie wynosi 75 zł brutto, łącznie w kosztem wysyłki dla pojedynczych egzemplarzy. W przypadku większych zamówień – cena do negocjacji.

z szacunkiem

Romuald Starosielec

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)