Słynny ukraiński chór wykonał „Ojciec nasz Bandera”

26 października 2021

Soliści znanego lwowskiego chóru „Dudaryk”, który często koncertuje w Polsce, przyłączyli się do flashmobu polegającego na wykonywaniu banderowskiej pieśni „Ojciec nasz Bandera”.

O wykonaniu pieśni „Ojciec nasz Bandera” przez „Dudaryka” poinformował w niedzielę były szef UIPN, obecnie deputowany parlamentu, Wołodymyr Wjatrowycz zamieszczając fragment wykonania na Facebooku.

Z całości nagrania zamieszczonego na YouTube wynika, że soliści „Dudaryka” wykonali „Ojciec nasz Bandera” w sobotę w programie na żywo „Wieczór z Mykołą Kniażyckim” w telewizji Espreso.

W zapowiedzi programu dostępnej w sieci informowano, że gościem specjalnym „Wieczoru z Mykołą Kniażyckim” miał być kierownik „Dudaryka” Dmytro Kacał. Prowadzący audycję Mykoła Kniażycki to znany ukraiński dziennikarz i polityk, współprzewodniczący ukraińsko-polskiej grupy międzyparlamentarnej, który ostatnio wykonał „Ojciec nasz Bandera” wraz z innymi deputowanymi w ukraińskim parlamencie. Cały program nie jest dostępny w internecie… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)