SG zatrzymała „niepożądanego” Ukraińca podczas egzaminu ws. uzyskania polskiego obywatelstwa

Strażnicy Graniczni zatrzymali Ukraińca, figurującego na liście osób niepożądanych na terytorium Polski, w czasie egzaminu dla ubiegających się o polskie obywatelstwo.

O sprawie poinformował we wtorek Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Jak podano, 31-letni Ukrainiec został zatrzymany w sobotę przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Lesznowoli. Okazało się, że obcokrajowiec figurował na liście osób niepożądanych na terytorium RP. Co ciekawe, do zatrzymania doszło podczas egzaminu z języka polskiego dla cudzoziemców ubiegających się o uzyskanie polskiego obywatelstwa.

„Czynności kontrolne przeprowadzone na terenie jednej z warszawskich uczelni językowych miały przede wszystkim na celu ujawnienie osób nieuprawnionych do udziału w egzaminie z języka polskiego” – poinformował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Osoby te mogły posługiwać się np. fałszywymi dokumentami. Zaznaczmy, że była to już trzecia interwencja tego typu, przeprowadzona na prośbę dyrekcji szkoły… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)