Poseł Konfederacji postuluje uzależnienie relacji z Litwą od gwarancji praw zamieszkujących ją Polaków

W rocznicę nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską a Litwą, poseł Konfederacji Krystian Kamiński wezwał do zmiany modelu tych relacji.

Poza 30 rocznicą odnowienia relacji dyplomatycznych dwóch państw, przyczynkiem do wyrażenia stanowiska przez polityka Ruchu Narodowego i Konfederacji stała się decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji o wysłaniu na Litwę polskich policjantów, dla wsparcia ochrony granicy tego państwa. „W czasie gdy Polska zmaga się z naciskiem nielegalnych migrantów na swoją granicę, minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński wysyła polskich policjantów by chronili granicę… Litwy. Jak stwierdził „musimy wspierać Litwinów”. Nie, nie musicie. Musicie wspierać Polaków.” – skomentował w niedzielę na swojej stronie na Facebooku Kamiński.

Poseł Konfederacji napisał, że pisząc o Polakach myśli także „o Polakach na Wileńszczyźnie, stanowiących integralną część naszego narodu”. Jak to ujął – „Polska od 31 lat wspiera, czyni ofiary na rzecz Litwy „za frajer”. A przez te 31 lat kolejne ekipy rządzące Litwą ograniczają prawa Polaków, konstruując system instytucjonalnej dyskryminacji naszych rodaków na kilku płaszczyznach.”… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)