Pomnik „Rzeź Wołyńska” Pityńskiego stanie w gminie Jarocin

Radni gminy Jarocin (woj. podkarpackie) zdecydowali o wzniesieniu na terenie gminy pomnika „Rzeź Wołyńska” autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Pomnik stanie we wsi Domostawa przy drodze ekspresowej S19.

O decyzji Rady Gminy w Jarocinie, która zapadła 22 kwietnia br. poinformował w niedzielę portal lokalnego wydawnictwa Sztafeta, wydawcy m.in. tygodnika o tej samej nazwie. W głosowaniu za postawieniem pomnika zagłosowało 9 radnych a 6 wstrzymało się od głosu. Nie było głosów przeciwnych. Uchwałę rady wysłano wojewodzie podkarpackiemu do legalizacji.

Jak powiedział „Sztafecie” wójt gminy Jarocin Zbigniew Walczak, na lokalizację pomnika wybrano teren sołectwa Domostawa, w bezpośrednim sąsiedztwie Miejsca Obsługi Podróżnych przy budowanej obecnie drodze ekspresowej S19. Lokalizację uzgodnił osobiście wójt Walczak z autorem pomnika jeszcze w 2018 roku (Andrzej Pityński zmarł we wrześniu ub. roku), wyrazili na nią także zgodę fundatorzy monumentu – Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)