Ogromny portret Bandery na budynku władz ukraińskiego regionu

Na siedzibie władz obwodu tarnopolskiego wywieszono ogromny portret Stepana Bandery – przywódcy organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków.

Zdjęcie znacznych rozmiarów banera jaki wywieszono na fasadzie budynku, w którym urzęduje rada obwodu tarnopolskiego i jej administracja opublikował we wtorek portal Cenzor.net. Znalazło się ono pierwotnie na stronie przewodniczącego rady Mychajło Gołowkę na Facebooku. Ten napisał na portalu społecznościowym, że portret ma zachęcić mieszkańców regionu do świętowania rocznicy urodzin wodza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Jak wynika ze zdjęcia na banerze, pod portretem działacza znalazł się podpis: „Ojczulek nasz Bandera, Ukraina – matka!”.

„Baner, na którym przedstawiono portret przywódcy narodu ukraińskiego, kierownika Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Stepana Bandery” został według Gołowki powieszony dla „zwrócenia uwagi ludności obwodu tarnopolskiego na święto Dnia Urodzin Przewodnika i Bohatera Ukrainy [pisowni oryginalna]”. Przewodniczący rady obwodu podkreślił, że baner został wywieszony na jego polecenie… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)