Flagi OUN-UPA i baner o ukraińskim Przemyślu na meczu Polska-Ukraina we Lwowie

11 października 2021

Na meczu rugby Polska-Ukraina we Lwowie, ukraińscy kibice nie tylko wymachiwali flagami OUN-UPA, ale też wywiesili rewizjonistyczny baner głoszący rzekomą ukraińskość Przemyśla i ziem południowo-wschodniej Polski, tzw. Zakerzonia.

W sobotę 9 października we Lwowie rozegrano pierwszy mecz w europejskim turnieju Rugby XV(Rugby Union, 15-osobowe) o puchar mężczyzn 2021-2022 (Men’s Trophy), pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy. Wygrali Polacy, 27 do 24.

Podczas meczu doszło jednak do skandalicznych sytuacji. W pewnym momencie na trybunie kibiców Ukrainy odpalono race i zaczęto powiewać czarno-czerwonymi flagami OUN-UPA.

Co więcej, na trybunach rozwinięto baner o rewizjonistycznej treści. Był na nim wielki napis „Zakerzonnia” (Zakerzonie), a poniżej nazwy miast Przemyśl, Jarosław i Chełm w języku ukraińskim. Całość utrzymana była w kolorystyce flagi narodowej Ukrainy, z herbem Ukrainy i złotym lwem w koronie na błękitnym tle, stylizowanym na tzw. herb Galicji (Hałyczyny) z czasów II wojny światowej… – więcej w portalu kresy.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)