Dlaczego Konfederacja milczy o masowej imigracji do Polski?

Stanowisko Konfederacji wobec masowej imigracji zarobkowej do Polski, choć początkowo sceptyczne, stało się z biegiem czasu coraz bardziej liberalne. Obecnie w ramach ugrupowania liberałowie z partii KORWiN zdominowali pod tym względem Ruch Narodowy – wykazuje w swojej analizie Marcin Skalski.

17 maja minęły równo trzy lata od słynnego wpisu Krzysztofa Bosaka dotyczącego Hindusów pracujących w Polsce jako dostawcy jedzenia. Post miał prowokować do dyskusji na temat coraz większych rozmiarów imigracji zarobkowej do Polski. „Czy to, żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie, zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu, jest tak istotną potrzebą gospodarczą, że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?” – pytał retorycznie późniejszy kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji, obecny poseł i wiceprezes Ruchu Narodowego.

Następnego dnia w Twitterowej polemice z dziennikarzem Onetu Kamilem Dziubką Krzysztof Bosak poszedł jeszcze dalej. Według polityka „większość chce, aby Polska pozostała krajem zamieszkanym w 90% przez Polaków”. W marcu 2019 roku polityk Ruchu Narodowego i obecny poseł Konfederacji wystąpił z kolei w telewizji wPolsce w programie „Gorące pytania”. Również i wtedy wyraził on swoją negatywną opinię o skali imigracji do Polski. „Główny problem z masową imigracją polega na tym, że prowadzi do państwa wielonarodowego w którym, w ramach jednego społeczeństwa powstają grupy o rozbieżnych kulturach i rozbieżnych interesach” – mówił Bosak, który skrytykował także uleganie lobby biznesowemu wywierającemu presję na ściąganie taniej siły roboczej spoza Polski:

„Rolą przedsiębiorcy jest organizować działalność wytwórczą w sytuacji ograniczonych zasobów. Także w sytuacji ograniczonych zasobów pracy” – zaznaczył Bosak… – więcej w portalu kresy.pl

1 Responses to Dlaczego Konfederacja milczy o masowej imigracji do Polski?

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)