Chcą zmiany nazwy ronda Tarnopol

Grupa mieszkańców Elbląga domaga się zmiany ronda Tarnopol na rondo Ofiar Wołynia. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim złożyli petycję w tej sprawie, pod którą podpisało się 200 mieszkańców Elbląga, w tym osoby ocalone z ludobójstwa na Wołyniu.

Nie milkną echa dotyczące decyzji władz Tarnopola, miasta partnerskiego Elbląga. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu Rada Miejska tego ukraińskiego miasta nadała miejscowemu stadionowi imię Romana Szuchewycza, odpowiedzialnego za przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności. Pismo do władz Tarnopola wystosował w tej sprawie prezydent Elbląga i przewodniczący Rady Miejskiej, nie decydując się jednak ani na zawieszenie ani na zerwanie partnerskiej współpracy z Tarnopolem, jak uczyniły to niektóre polskie miasta.

Grupa mieszkańców domaga się teraz, by władze Elbląga zmieniły nazwę ronda Tarnopol, znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Konopnickiej i Niepodległości na rond Ofiar Wołynia… – więcej w portalu portel.pl

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)