SUOZUN: Opublikowaliśmy III tom Księgi Żałoby Obwodu Rówieńskiego.

Prezentujemy Państwu tom III książki – Księga Żałoby Obwodu Rówieńskiego. http://suozun.org/…/i_ksiega-zaloby-obwodu-rowienskiego-to…/ W sumie na Ukrainie wydano drukiem 6 tomów.Pół roku temu opublikowaliśmy tom I http://suozun.org/…/i_ksiega-zaloby-obwodu-rowienskiego-to…/ i tom II http://suozun.org/…/i_ksiega-zaoby-obwodu-rowienskiego-ofi…/.

Książkę otrzymaliśmy od naszych przyjaciół z Ukrainy z prośbą o jej jak najszersze rozpropagowanie, co niniejszym czynimy. Jak twierdzą badacze, najliczniej wśród ofiar banderowców reprezentowani są Polacy, na drugim miejscu pod tym względem znajdują się Ukraińcy, a na trzecim – Żydzi. Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów upamiętnia wszystkie ofiary zbrodni OUN-UPA, niezależnie od ich narodowości.

Bliższe zapoznanie się z wykazami nazwisk zabitych i poległych już na pierwszych stronach książki rodzi pytania, wywołuje zaskoczenie, a nawet oburzenie. Ponieważ razem z ofiarami zostali wymienieni … ich zabójcy! Tak, w tej samej książce, przemieszane z nazwiskami ofiar OUN i straszliwymi sposobami w jaki zostały zamordowane, umieszczone zostały nazwiska członków OUN. Zupełnie bezkonfliktowo sąsiadują ze sobą nazwiska zabitych członków OUN i takie oto zapisy: «obywatelka taka a taka, Polka, zarąbana przez członków OUN», «siedmioosobowa rodzina ukraińska – zarąbana przez członków OUN we własnym domu», «sześcioletnia dziewczynka – spalona żywcem w domu», «dziewczynka – Ukrainka po storturowaniu przez członków OUN jeszcze żywa została wrzucana do mrowiska», «członkowie OUN zabrali dziewczynę do tartaku, gdzie przepiłowali ją», itd.

Takie umieszczenie zabitych członków OUN na jednym wykazie razem z ofiarami członków OUN wygląda jak dążenie do zrehabilitowania zabójców, a nawet zaprezentowania ich jako «niewinnych ofiar». Teraz także Państwo otrzymujecie możliwość zapoznania się z tymi wykazami zabitych cywilów i wyciągnięcia własnych wniosków.

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)