Zbrodnia OUN-UPA w Rzeplinie – jak zabijano polskie dzieci

25 października 2019

W archiwum w Kijowie znaleźliśmy relację nacjonalistki ukraińskiej o mordowaniu polskich dzieci poprzez wbijanie ich na sztachety płotów we wsi Rzeplin w dniu 5 kwietnia 1944 roku. Niniejszy tekst powstał w wyniku próby ustalenia okoliczności tej zbrodni.

Ustaliliśmy w sposób niepodważalny, na podstawie dokumentów wytworzonych przez OUN-UPA, że dzieci zamordowane w tak barbarzyński sposób w Rzeplinie były narodowości polskiej i zostały zamordowane przez oddział UPA Mykoły Olijnyka „Orła”. Dowiedzieliśmy się, że ukraińska nacjonalistka widząc te dzieci nie czuła żalu, tylko nienawiść, i to się nie zmieniło przez 40 lat. Gloryfikatorzy zbrodniarzy tryumfowali, drwiąc z „kresowego wianuszka” szalonej Cyganki, chociaż w rzeczywistości było po stokroć straszliwiej. Politycy polscy, czy nadal chcecie ofiarować takim potworom swoje przebaczenie?

Przy okazji udało się zburzyć kłamstwo Wiatrowycza o rozstrzelaniu banderowskiego specjalisty od nabijania polskich dzieci na sztachety „Orła”, jakoby został rozstrzelany za porozumienie z Niemcami. W rzeczywistości sotnia „Orła”, taka bojowa wobec dzieci, stchórzyła w obliczu uzbrojonej Armii Krajowej, poszła w rozsypkę, dowódcy UPA szukali jej po lasach od rana do godziny 15:00, a bitwa pod Posadowem skończyła się o godzinie 16:00. Za to i tylko za to „Oreł” został rozstrzelany, a jego sotnia za tchórzostwo została rozwiązana… – więcej na suozun.org

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)