Przemówienie Prezesa PZOKiK Witolda Listowskiego

30 stycznia 2018

https://youtu.be/8oYAEHAEcxY

Wystąpienie Pana Witolda Listowskiego Prezesa Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie podczas spotkania z Prof. Janem Żarynem w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 26.01.2018 roku.

Prezes Witold Listowski w swoim wystąpieniu wyraża radość z powodu przegłosowania przez Sejm RP ustawy o penalizacji banderyzmu. W drugiej części swojej przemowy wyraża ubolewanie z powodu oficjalnego stanowiska Marszałka Senatu P. Karczewskiego do przeprowadzonej w 1947 roku Operacji „Wisła”, polegającej na humanitarnym przesiedleniu ok. 140 tysięcy Ukraińców z terenów południowo-wsch. na tereny północnej i poł-zach. Polski.

Przypomnijmy, że Operacja”Wisła” zakończyła ukraińskie ludobójstwo na ludności polskiej, które miało miejsce w latach od 1939 do 1947 roku. Przesiedlona ludność ukraińska przestała być zaopatrzeniem w żywność i schronieniem dla bandytów z UPA. Przesiedlenie zakończyło zasilanie szeregów bandytów ludnością ukraińską, która ochoczo mordowała swoich sąsiadów za kuchenne garnki, ubrania czy zwierzęta hodowlane.

Prezes Witold Listowski przeczytał fragment listu Marszałka Karczewskiego, w którym Pan marszałek pisze o polskich akcjach odwetowych na Ukraińcach oraz wyraża zadowolenie z podjętej w 1990 uchwały potępiającej Operację „Wisła” – nazywając ją sprawiedliwością dziejową….

Aby dodać komentarz, rozwiąż poniższe działanie. Ilość kropek odpowiada liczbie. (wymagane)